Εύκολη νίκη του Διομήδη επί του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας

Με νίκη επέστρεψε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις ο Διομήδης. Η ομάδα του Άργους νίκησε εύκολα στη Νέα Κίο τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας με 34-25 για την 7η αγωνιστική της Handball Premier.

Oι “Λύκοι” ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με 17-14. Από τα πρώτα λεπτά του β’ μέρους πήραν διαφορά ασφαλείας και τέλειωσαν τον αγώνα με διαφορά 9 γκολ.

Διομήδης (Χαλκίδης): Τζιμπούλας 3, Μαρκατάτος 1, Κραβτσένκο, Κρεμαστιώτης 1, Τσιγαρίδας 5, Στανοΐλοβιτς, Παπαντωνόπουλος, Τσάκαλος, Στάνκοβιτς 3, Χόγκας 10, Μπόσκος 6, Χαντέλης, Αναγνωστόπουλος, Μάνθος 5, Ρούμπος, Μούγιτς.