Τα 142 μέλη της πρώτης Κ.Ε. του ΜέΡΑ25 – Ο Δημήτρης Λάμπρου εκπρόσωπος από την Αργολίδα

Το ΜέΡΑ25 έδωσε στη δημοσιότητα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για την πρώτη Κεντρική Επιτροπή του κόμματος, που αποτελείται από 142 μέλη.

Το κόμμα του Γιάνη Βαρουφάκη, σε σχετική ανακοίνωση εκφράζει απόλυτη ικανοποίηση για την ολοκλήρωση της διαδικασίας χωρίς προβλήματα, παρά τις αυτονόητες δυσκολίες λόγω της μέτρων κατά της πανδημίας.

Όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση: «Δυο μήνες μετά την ψήφιση του Καταστατικού μας από τα μέλη μας πανελλαδικά, αλλά και ολόκληρο το DiEM25, το πανευρωπαϊκό κίνημα του οποίου του ΜέΡΑ25 είναι μέρος, η συμμετοχική διαδικασία συγκρότησης των οργάνων του κόμματος μπήκε σε άμεση εφαρμογή. Υπερπηδώντας τα εμπόδια που αδιάκοπα θέτει η πανδημία, οργανώθηκε τεχνικά άρτια και αδιάβλητη ηλεκτρονική ψηφοφορία ώστε σήμερα να μπορούμε να καλωσορίσουμε στο κορυφαίο αποφασιστικό όργανο το ΜέΡΑ25, την Κεντρική Επιτροπή, 142 συνοδοιπόρους!».

Εκπρόσωπος από την Αργολίδα στην Κεντρική Επιτροπή του ΜέΡΑ25 είναι ο εμποροπλοίαρχος Δημήτρης Λάμπρου (φωτογραφία), ο οποίος ήταν υποψήφιος βουλευτής το 2019 με το κόμμα του Γιάννη Βαρουφάκη.

Ακολουθούν τα ονόματα των 142 μελών της Κεντρικής Επιτροπής:

  • Αδαμοπούλου Αγγελική Βουλευτής Α’ Αθηνών
  • Αδαμοπούλου- Ροβυθάκη Ελένη Συνταξιούχος Υπ.Πολιτισμού (Λυρική Σκηνή) Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
  • Αδάμου Κωνταντίνα Βουλευτής Β’ Θεσσαλονίκης
  • Αλβανός Χρήστος Ηλεκτρονικός Μηχανικός – Επιχειρηματίας Α’ Θεσσαλονίκης
  • Αλεξάκη Λίτσα Καθαρίστρια Κέρκυρας
  • Αμπάζη Εύα Δικηγόρος Α’ Αθηνών
  • Αναγνωστόπουλος Παναγιώτης (Τάκης) Δημόσιος Υπάλληλος Χίου
  • Αναγνωστοπούλου Δήμητρα Φιλόλογος Β1′ ΒόρειουΤομέα Αθηνών
  • Αναστασόπουλος Ιωάννης ΠολιτικόςΜηχανικός Α’ Ανατολικής Αττικής
  • Ανδρεαδάκης Ευτύχιος Φωτογράφος Α’ Ανατολικής Αττικής
  • Απατζίδη Μαρία Βουλευτής Α’ Ανατολικής Αττικής
  • Αρσένης Κρίτων Βουλευτής Β2′ ΔυτικούΤομέα Αθηνών
  • Ατσοπάρδης Ελευθέριος Εκπαιδευτικός/Μουσικός Κέρκυρας
  • Αχταρίδης Θωμάς Φοιτητής Β3′ ΝότιουΤομέα Αθηνών
  • Βαβλέκα Μαίρη Καθηγήτρια Αγγλικών Β2′ ΔυτικούΤομέα Αθηνών
  • Βαγουρδή Αριάννα Καθηγήτρια Αγγλικών-Μεταφράστρια Β1′ ΒόρειουΤομέα Αθηνών
  • Βακολίδης Νικόλαος Ορθοδοντικός Ιωαννίνων
  • Βαρουφάκης Γιάνης Γραμματέας ΜέΡΑ25 Α’ Θεσσαλονίκης
  • Βασιλακόπουλος Θοδωρής Φιλόλογος Κορινθίας
  • Βελισσαρίου Σίσσυ Καθηγήτρια ΕΚΠΑ Α’ Αθηνών
  • Βόλλας Αργύριος Ηλ/τεχνίτης- Ηλ/συγκολητής Ηλείας
  • Βουβουλούδα Ελένη Υπάλληλος ΑΔΜΗΕ- Συνδικαλίστρια Β2′ ΔυτικούΤομέα Αθηνών
  • Βουζουνάρας Δημήτρης Ελεύθερος Επαγγελματίας Πληροφορικός Κορινθίας
  • Βρεττού Ντέπυ Παραγωγός ΕΡΤ Α’ Αθηνών
  • Γαρδέλης Κωνσταντίνος Φοιτητής Α’ Αθηνών
  • Γιακουμής Δημήτριος Πληροφορικός Ροδόπης
  • Γιαννακάκης Κώστας Συγγραφέας Σάμου
  • Γιαννίκη Ελισσάβετ Δικηγόρος Ξάνθης
  • Γιαννόπουλος Φοίβος Σύμβουλος Πληροφορικής Α’ Αθηνών
  • Γιαννουλάκη Αθηνά Δημοτική Υπάλληλος Χανίων
  • Γκάρτζος Δημήτριος Οινοποιός Αρκαδίας
  • Γκούμας Γιάννης Αρχιτέκτονας Α’ Πειραιώς
  • Γραμματικοπούλου Χριστίνα ΙστορικόςΤέχνης Α’ Θεσσαλονίκης
  • Γρηγοριάδης Κλέων Βουλευτής Β1′ ΒόρειουΤομέα Αθηνών
  • Δάγγουρα Ελευθερία (Ρία) Αισθητικός Μαγνησίας
  • Δαγκούλης Χρίστος Αγρότης Σερρών
  • Δεληγιάννη Ελένη Δικηγόρος Α’ Αθηνών
  • Δελλασούδας Χρήστος Νομικός Πιερίας
  • Ελευθεριάδης Ελευθέριος Απόστρατος Στρατιωτικός Δράμας
  • Ζαχάρος Σάκης Στατιστικολόγος Β1′ ΒόρειουΤομέα Αθηνών
  • Θεοδωρόπουλος Σαράντος Δικηγόρος Α’ Αθηνών
  • Καγκελάρης Παναγιώτης Συνταξιούχος Διπλωμάτης Β1′ ΒόρειουΤομέα Αθηνών
  • Κακακλέτρη Ζαφειρία Οδοντίατρος Λακωνίας
  • Κακαρέτσα Ελένη Εκπαιδευτικός Φλώρινας
  • Καλογιαννίδης Σταύρος Οικονομολόγος Κοζάνης
  • Κανελλόπουλος Κώστας Πανεπιστημιακός Α’ Αθηνών
  • Κανετάκης Γιώργος Λογιστής Δωδεκανήσου
  • Καούρη Ευαγγελία Δικηγόρος Μεσσηνίας
  • Καράβου Μαργαρίτα Καθηγήτρια ΞένωνΓλωσσών Κυκλάδων
  • Καρακίτσου Μαρία Ηθοποιός Α’ Αθηνών
  • Καράμπελας Πολυχρόνης Πολιτικός επιστήμονας Α’ Θεσσαλονίκης
  • Κασκαρίδου Μαρία Χημικός-Διατροφολόγος Κιλκίς
  • Κατμάδα Κωνσταντίνα Δικηγόρος Α’ Θεσσαλονίκης
  • Κατσούλη Ευγενία Λογίστρια Α’ Αθηνών
  • Κατωπόδη Ειρήνη Πανεπιστημιακός Λευκάδας
  • Κλημόπουλος Αλέξανδρος Μηχανικός Η/Υ Καρδίτσας
  • Κολοκοτρώνη Θεοδώρα Καθηγήτρια ΞένωνΓλωσσών Μεσσηνίας
  • Κορδέας Αντώνης Εκπαιδευτικός Τρικάλων
  • Κοροβέσης Βασίλειος Επιχειρηματίας Βοιωτίας
  • Κορομπίλια Στέλλα Δημοτική Υπάλληλος Καρδίτσας
  • Κοτσαρίνης Ζώης Ασφαλιστικός Πράκτορας Β’ Πειραιώς
  • Κουσελά Χρύσα-Αριάδνη Εκπαιδευτικός-Σκηνοθέτης Α’ Αθηνών
  • Κουτίνος Σωτήρης Ψυχίατρος Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
  • Κούτρης Παναγιώτης Οικονομολόγος Φωκίδας
  • Κυριακόπουλος Παναγιώτης Ιδιωτικός Υπάλληλος Λασιθίου
  • Λάμπρου Δημήτρης Εμποροπλοίαρχος Αργολίδος
  • Λάμψας Πέτρος Πανεπιστημιακός Φθιώτιδας
  • Λάτσης Δημήτρης Φαρμακοποιός Αχαΐας
  • Λιανός Βασίλης Φοιτητής Β1′ ΒόρειουΤομέα Αθηνών
  • Λιάπης Δημήτρης Διεθνολόγος Α’ Αθηνών
  • Λιβάνης Γεράσιμος – Χριστόφορος Ιδιωτικός Υπάλληλος Ζακύνθου
  • Λιούτα Ιωάννα Πολιτικός Επιστήμονας Β3′ ΝότιουΤομέα Αθηνών
  • Λογιάδης Γεώργιος Βουλευτής Ηρακλείου
  • Λουλουδάκης Απόστολος Αυτοαπασχολούμενος-Οικονομολόγος Ηρακλείου
  • Λουλούδης Ηλίας Εκπαιδευτικός Ρεθύμνης
  • Λυμπεράτος Γεράσιμος Χημικός Μηχανικός- Καθηγητής ΕΜΠ Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
  • Λυμπερόπουλος Νικόλαος Δικηγόρος Ευβοίας
  • Μαλακός Γιώργος Αρχιτέκτονας Λέσβου
  • Μαραγκουδάκης Ανδρέας Αγρότης Ρεθύμνης
  • Μαρασλής Κώστας Πληροφορικός-Υπάλληλος ΥΠΑΙΘ Έβρου
  • Μαρίνος Δημήτριος Ξενοδοχειακά Λέσβου
  • Μαρματάκης Κώστας Ιδιωτικός Υπάλληλος Α’ Αθηνών
  • Μαρούλη Χριστίνα Καθηγήτρια Κλασσικού Χορού Κεφαλληνίας
  • Μητραλέξης Σωτήρης Πανεπιστημιακός Α’ Αθηνών
  • Μήτσιου Ειρήνη Σύμβουλος επιχειρήσεων Β’ Θεσσαλονίκης
  • Μόσχος Θωμάς Γεωπόνος- Κτηνοτρόφος Καστοριάς
  • Μουτσιανάς Θύμιος Επιχειρηματίας Φωκίδας
  • Μπαϊρακτάρης Ιωάννης Απόστρατος αξιωματικός ΠΑ- Οικονομολόγος Β3′ ΝότιουΤομέα Αθηνών
  • Μπάκα Βέρα Ιδιωτική Υπάλληλος Β’ Πειραιώς
  • Μπακαδήμα Φωτεινή Βουλευτής Β’ Πειραιώς
  • Μπακάλης Κωνσταντίνος Μηχανικός Η/Υ Θεσπρωτίας
  • Μπαράκας Αθανάσιος Ελεύθερος Επαγγελματίας Δωδεκανήσου
  • Μπιτσακάκη Στέλλα Ιδιωτική Υπάλληλος Α’ Θεσσαλονίκης
  • Μπιτσάνης Κώστας Ελεύθερος Επαγγελματίας Α’ Πειραιώς
  • Μπρακούλιας Ανδρέας Βιοχημικός Α’ Αθηνών
  • Νάνος Κωνσταντίνος Φοροτεχνικός Καβάλας
  • Ναστάσα Νικουλίνα- Φλορινέλλα Χημικόςμηχανικός Α’ Ανατολικής Αττικής
  • Νιάρχος Κωνσταντίνος Ιατρός-Καρδιολόγος ΕΣΥ Αχαΐας
  • Νίκου Ερωτόκριτος Τοπογράφος Μηχανικός Πρέβεζας
  • Νούλα Χρυσάνθη Δημόσια Υπάλληλος Αιτωλοακαρνανίας
  • Ντάσκας Κώστας ΧημικόςΜηχανικός Α’ Ανατολικής Αττικής
  • Ορφανίδης Βασίλειος Οικονομολόγος Ημαθίας
  • Παθιάκη Δέσποινα Χημικός Α’ Θεσσαλονίκης
  • Παναγιωτακόπουλος Δημήτριος Καθηγητής ΔΠΘ Β3′ ΝότιουΤομέα Αθηνών
  • Παντελαίου Τόνια Εκπαιδευτικός Κυκλάδων
  • Παπαγυιός Σεραφείμ Επιχειρηματίας Φθιώτιδας
  • Παπαδοπούλου Ρένα Μεταφράστρια-Διαχείριση Ακινήτων Β’ Θεσσαλονίκης
  • Παπαευαγγέλου Ολυμπία Εκπαιδευτικός Γρεβενών
  • Παπάζογλου Γεωργία Οικονομολόγος Θεσπρωτίας
  • Παπακώστας Χάρης Φιλόλογος Β2′ ΔυτικούΤομέα Αθηνών
  • Παπανθύμου Αναστασία Οικονομολόγος Δωδεκανήσου
  • Πεσκουλίδης Βασίλης Ελεύθερος Επαγγελματίας Πέλλας
  • Πέττας Νίκος Γεωπόνος Αχαΐας
  • Πισκιούλης Μιχάλης Εκπαιδευτικός Σερρών
  • Πουλής Κωνσταντίνος Εκπαιδευτικός Α’ Θεσσαλονίκης
  • Ρόγκα Σπυρίδα ΧημικόςΜηχανικός Ευβοίας
  • Ρόκκος Βασίλης Επιχειρηματίας Α’ Θεσσαλονίκης
  • Ρουμελιώτης Γιώργος Δημόσιος Υπάλληλος Έβρου
  • Σακοράφα Σοφία Βουλευτής Β3′ ΝότιουΤομέα Αθηνών
  • Σαμούτης Μπάμπης ΧημικόςΜηχανικός- Οινοποιός Δράμας
  • Σιάτσκας Γρηγόρης Μηχανολόγος- Επιχειρηματίας Φλώρινας
  • Σκαρλάτου Ευαγγελία Οικονομολόγος Α’ Θεσσαλονίκης
  • Σκούρα Λουίζα Τοπογράφος Μηχανικός ‘Αρτας
  • Σμυρλής Αλέξης Οικονομολόγος Α’ Αθηνών
  • Σουλτ Γιόχεν Καθ Γερμανικών- Μεταφραστής Β1′ ΒόρειουΤομέα Αθηνών
  • Σόφτση Μαρία Καλλιτέχνης- Βιοκαλλιεργήτρια Χαλκιδικής
  • Σταυριανόπουλος Μιχάλης Υπαξιωματικός Πυροσβεστικής Μεσσηνίας
  • Σταυριανός Εμμανουήλ (Μάνος) Ελεύθερος Επαγγελματίας Κυκλάδων
  • Στράτου Σοφία Παιδίατρος – ΕΣΥ Ιωαννίνων
  • Στράτου Δανάη Εικαστικός Α’ Αθηνών
  • Τζοτζολάκης Εμμανουήλ Αξιωματικός Π. Ν. ΕΑ Χανίων
  • Τραγόπουλος Σπυρίδων Συνταξιούχος Ευρυτανίας
  • Τριάντου Σταματίνα Ιδιωτική Υπάλληλος Ηρακλείου
  • Τσαρτακλέας Στέργιος Οικονομολόγος-Δημόσιος Υπάλληλος Β’ ΔυτικήςΑττικής
  • Τσιμβρακίδης Γιάννης Δημοτικός Υπάλληλος Μαγνησίας
  • Τσιτινίδου Μελίνα Ξενοδοχειακά Ζακύνθου
  • Τσουκαλάκης Ιωάννης ΦροντιστήςΑσυνόδευτωνΑνηλίκων Σάμου
  • Χαραλαμπάκης Γιάννης Φαρμακοποιός Α’ Πειραιώς
  • Χλόπτσιος Ιωάννης Αναλυτής προγραμματιστής Λάρισας
  • Χουλιάρας Κωνσταντίνος ΙδιοκτήτηςΦροντιστηρίουΜέσηςΕκπαίδευσης Β2′ ΔυτικούΤομέα Αθηνών
  • Χουχούτας Νικήτας Ξενοδοχειακά Χαλκιδικής
  • Χριστοπούλου Γιώτα Ιδιωτική Υπάλληλος Μεσσηνίας.

 

Σχολιάστε...

Γράψτε το σχόλιό σας
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Πρόσφατα σχόλια