Κάνοντας εντυπωσιακό β΄ημίχρονο, επέστρεψε στις νίκες ο Διομήδης

Έπειτα από συνεχή αρνητικά αποτελέσματα, ο Διομήδης επέστρεψε στις νίκες στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Handball Premier. Νίκησε στη Νέα Κίο τον Φίλιππο Βέροιας με 26-15 παρόλο που στο α’ ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ (8-7). Στην επανάληψη ο Διομήδης θυμήθηκε τον καλό του εαυτό και πέτυχε 18 γκολ έναντι 8 του Φίλιππου.

Από τον Διομήδη κορυφαίοι με 4 γκολ ήταν οι Κρεμαστιώτης, Χαντέλης, Τότος και Τσάτσας ενώ σημαντική ήταν η βοήθεια του Ζλατάνου που κατάφερε δύο αποκρούσεις σε πέναλτι και αρκετές σε ελεύθερα σουτ. Πρώτος σκόρερ για τον Φίλιππο ήταν ο Κωστακίδης με 7 γκολ.

Για τους «Λύκους» επιστροφή έκαναν ο αριστερός εξτρέμ Χρήστος Αργυρού, ενώ χρησιμοποιήθηκε και ο Κύπριος περιφερειακός Δημήτρης Μπότσαρης.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-2, 5-4, 6-5, 6-7, 8-7 (ημχ) 12-10, 15-10, 17-11, 20-11, 22-12, 26-15

Διομήδης Άργους (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 4, Τσιγαρίδας 1, Γιαννόπουλος 2, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης 2, Ρουσσόπουλος, Αργυρού 1, Τότος 4, Χαντέλης 4, Χερουβείμ 1, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Μπότσαρης 3, Μπινιάρης 1, Τσάτσας 4, Αναγνωστόπουλος.