Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Ξέφυγε 5 βαθμούς η Ένωση Λέρνας – Τα αποτελέσματα στα πρωταθλήματα της Αργολίδας

 

Ακόμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Αργολίδας βρίσκεται η Ένωση Λέρνας η οποία εκμεταλλεύτηκε το νέο στραβοπάτημα της Κορωνίδας. Η ομάδα της Κοιλάδας ήρθε ισόπαλη στο γήπεδό της ισόπαλη με 2-2 με τον Ατρόμητο Παναριτίου.

 

Τώρα η Λέρνα έχει προβάδισμα 5 βαθμών: Ένωση Λέρνας 68, Κορωνίδα Κοιλάδας 63, Αργοναύτης Ν. Κίου 61, ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 58.

 

 

Τα αποτελέσματα στα τοπικά πρωταθλήματα της Αργολίδας:

 

Α1 κατηγορία (26η αγωνιστική)
Ποσειδών Πόρου – Αργοναύτης Ν. Κίου 2-4
Πορτοχελιακός – Αριστείων Λυγουριού 2-3
ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου – Ασκληπιός Επιδαύρου 7-0
Αστέρας Δρεπανιακός – Ολυμπιακός Άργους 3-0 α.α.
Ένωση Λέρνας – Τροιζηνιακός 2-1
Κορωνίδα Κοιλάδας – Ατρόμητος Παναριτίου 2-2
Ποσειδών Διδύμων – Πανασιναϊκός 3-1
Σπέτσες – Αριστέας Άργους 2-1

 

 

Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 1-3 (2η αγωνιστική)
Πόρος – ΟΦ Ηλιοκάστρου 2-2

 

Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 4-6 (1η αγωνιστική)
Μέθανα – Κεραυνός Ιρίων 1-0

 

Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 7-9 (2η αγωνιστική)
Πανναυπλιακός – Θύελλα Σκαφιδακίου 1-1

 

Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 10-12 (3η αγωνιστική)
Ν. Αχιλλέας Φιχτίων – Ύδρα 4-4

 

Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 13-15 (2η αγωνιστική)
Κλέων – Λευκάκια 1-1

 

Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 16-18 (2η αγωνιστική)
Εθνικός Τολού – Πανιώνιος Δαλαμανάρας 3-0

 

Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 19-21 (2η αγωνιστική)
Θησέας – Πρωτέας 0-3 α.α.

 

Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 22-24 (2η αγωνιστική)
Προσύμνη – Θύελλα Μαλανδρενίου 7-1

 

Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 25-27 (2η αγωνιστική)
ΑΓΟΝ – ΑΟ Μιδέας 0-0

 

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος (10η αγωνιστική)
Δρυόπη – Φαβιέρος Μεθάνων 9-8

 

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος (10η αγωνιστική)
Αραχναίο – ΑΟ Χώνικα 0-5
Αστέρας Μπόρσια – Διομήδης 2-2
Αστερίων Ινάχου – Ορνεάτης Γυμνού 3-1

 

Β’ κατηγορία – 3ος όμιλος (14η αγωνιστική)
ΑΟ Ν. Κίου – Προίτος
Πανανυφιακός – Πλατανίτι 1-4
Ολυμπιακός Ναυπλίου – Αργολίδα 2000 2-1

 

Β’ κατηγορία – 4ος όμιλος (13η αγωνιστική)
Ακαδημία Άργους – Αναγέννηση Αγ. Αδριανού 6-4
ΑΕΚ Άργους – Αγαμέμνων 5-0
Αχλαδόκαμπος – Αργέας 4-1

 

 

 

 

 

 

   
ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.