Η Ένωση Λέρνας είναι πλέον μόνη πρώτη στη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας Αργολίδας. Στον αγώνα του Σαββάτου, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής, νίκησε με 1-0 τον Αστέρα Δρεπανιακό ενώ η Κορωνίδα Κοιλάδας, η οποία μέχρι τώρα ισοβαθμούσε στην 1η θέση, έχασε στον Γαλατά από τον Τροιζηνιακό με 2-0. Η Λέρνα έχει 65 βαθμούς και η Κοιλάδα 62 ενώ απομένουν 5 αγωνιστικές μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.
Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και το πρόγραμμα της Κυριακής στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αργολίδας:
Α1 κατηγορία (25η αγωνιστική)
Πανασιναϊκός – Σπέτσες 1-1
Τροιζηνιακός – Κορωνίς Κοιλάδας 2-0
Ένωση Λέρνας – Αστέρας Δρεπανιακός 1-0
Ολυμπιακός Άργους – Πορτοχελιακός 0-3 α.α.
Κυριακή
Ατρόμητος Παναριτίου – Ποσειδών Πόρου (Παναρίτι, 5 μμ)
Αργοναύτης Ν. Κίου – Ποσειδών Διδύμων (Νέα Κίος, 5 μμ)
Αριστείων Λυγουριού – ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου (Λυγουριό, 5 μμ)
Ασκληπιός Επιδαύρου – Αριστέας Άργους (Επίδαυρος 5 μμ)
Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 1-3 (1η αγωνιστική)
Ναύπλιο 2017 – Πόρος 3-0
Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 7-9 (1η αγωνιστική)
Παμμηδεατικός – Πανναυπλιακός 1-1
Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 16-18 (1η αγωνιστική)
Δαναοί – Εθνικός Τολού 1-1
Κυριακή
Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 10-12 (1η αγωνιστική)
Λυγκεύς Λυρκείας – Ν. Αχιλλέας Φιχτίων (Κουτσοπόδι, 11 πμ)
Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 13-15 (1η αγωνιστική)
Διοβουνιώτης – Κλέων (Δρέπανο, 6 μμ)
Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 19-21 (1η αγωνιστική)
Ηρακλής Καρυάς – Θησέας (Λυγουριό, 1.45 μμ)
Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 22-24 (1η αγωνιστική)
Παμμετοχικός – Προσύμνη (Δρέπανο, 3 μμ)
Α2 κατηγορία – Β’ φάση – θέσεις 25-27 (1η αγωνιστική)
Μυκηναϊκός – ΑΓΟΝ (Αγία Τριάδα, 5 μμ)
Β κατηγορία – 2ος όμιλος (9η αγωνιστική)
ΑΟ Χώνικα 2015 – Αστέρας Μπόρσια 2-0
Ορνεάτης Γυμνού – Διομήδης 1-2
Κυριακή
Αραχναίο – Αστερίων Ινάχου (Αγία Τριάδα, 11 πμ)
Β κατηγορία – 3ος όμιλος (13η αγωνιστική)
Αργολίδα 2000 – ΑΟ Νέας Κίου 7-1
Κυριακή
Παλαμήδης – Ολυμπιακός Ναυπλίου (Ν. Τίρυνθα, 2 μμ)
Προίτος – Πλατανίτι (Ν. Τίρυνθα, 5 μμ)
Β κατηγορία – 4ος όμιλος (11η αγωνιστική)
Κυριακή
Αναγέννηση Αγ. Αδριανού – ΑΕΚ Άργους (Ν. Τίρυνθα, 11 πμ)
Απόλλων – Αγαμέμνων (Παναρίτι, 11.30 πμ)
Ακαδημία Ποδ. Άργους – Αχλαδόκαμπος (Αγία Τριάδα, 2 μμ)