Πενθήμερο φεστιβάλ με 30 χορωδίες στο Ναύπλιο

88 Likes
18 Shares
0 Comments

 

Στο Ναύπλιο, στο Βουλευτικό, διοργανώνεται για τέταρτη συνεχή χρονιά το πενθήμερο «Ναύπλιο-ARTIVA 4o Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ» από 15 έως 19 Νοεμβρίου, από το Δήμο και τον Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ σε συνεργασία με την ARTIVA Cultural Management & Advertising.

 

Το φεστιβάλ έχει και διαγωνιστικό χαρακτήρα (το Σάββατο), ενώ διατηρεί και την ελεύθερη συμμετοχή των χορωδιών όπως ίσχυε και τα προηγούμενα χρόνια. Στο φετινό καλλιτεχνικό πρόγραμμα του φεστιβάλ θα λάβουν μέρος 30 χορωδιακά σχήματα.

 

Το πρόγραμμα

 

 

Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2017 – Ώρα έναρξης: 20.00

– Τελετή Έναρξης του Φεστιβάλ

– Χορωδία Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ Ναυπλίου (Μικτό Πολυφωνικό Σχήμα)

-Το ΜΕΙΚΤΟ ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΣΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ Ναυπλίου υπό τη διεύθυνση του μαέστρου Θεοδόση Αντωνιάδη ανοίγει χορωδιακά το 4ο Ναύπλιο – ARTIVA Διεθνές χορωδιακό Φεστιβάλ 2017.

-Η ΧΟΡΩΔΙΑ “AMBITUS” ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2017 – Ώρα έναρξης: 20.00

-Χορωδία Συλλόγου “Βυζαντινοί και Παραδοσιακοί Αντίλαλοι”
-Χορωδία Τρίπολης
-Χορωδία Δήμου Σωτήρας – Αμμοχώστου
-Γυναικείο Φωνητικό Σύνολο «Συμφωνία» Ναυπλίου
 

 

Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017 – Ώρα έναρξης: 20.00

– Δημοτική Χορωδία Επιδαύρου
– Μικτή Τετράφωνη Χορωδία “CalifoniaDreaming”
– Μικτή Χορωδία του Δήμου Λέσβου «Νίκος Μυρογιάννης»
– Χορωδία Β’ Ε.Λ.Μ.Ε ΑΘΗΝΩΝ (καθηγητών)
– Φωνητικό Σύνολο Δήμου Λάρνακας

 

 

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 – ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ – Ώρα έναρξης: 12.00

– ChambergirlschoirM.Lysenko – KievUkraine (4η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Νεανικές Χορωδίες)
– Χορωδία « Σύγχρονη Έκφραση» (6η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Θρησκευτική Μουσική)
– Παιδική Χορωδία Αιγινίου Canto Olympus (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)
– Παιδική Χορωδία 1ο Γυμνασίου Τούμπας Θεσσαλονίκης (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)

 

 

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

 

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ – Ώρα έναρξης: 17.00

– Παιδική Χορωδία Δημοτικού Ωδείου Ασπροπύργου (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)
– Παιδική Χορωδία Ι.Ν. Αγ. Βαρβάρας Αργυρούπολης (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)
– Μικτή Χορωδία ΟΤΕ Αθηνών (1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Μεικτές Χορωδίες)
– Χορωδία « Σύγχρονη Έκφραση» (1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Μεικτές Χορωδίες)
– ChambergirlschoirM.Lysenko – KievUkraine(3η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ομοίων Φωνών)

 

 

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – Ώρα έναρξης: 20.30

– Χορωδία “Les Vocalistes de Kalamari”
– Μικτή Χορωδία Δήμου Μεταμόρφωσης
– Δημοτικής Χορωδία Αιγινίου Canto Olympus
– Χορωδιακό εργαστήρι «Αλεξανδρινές Φωνές» Δήμου Αλεξάνδρειας
– Μικτή Χορωδία ΟΤΕ Αθηνών
– Χορωδία « Σύγχρονη Έκφραση»

 

 

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2017 – Ώρα έναρξης 11.00

– ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ – ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΑΘΛΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – Ώρα έναρξης: 19.00

– Γυναικεία χορωδία του Βούλγαρο – Ελληνικού Συλλόγου «Η ΑΓΧΙΑΛΟΣ» ΠΟΜΟΡΙΕ
– Χορωδία Βραυρωνίας – Αρτέμιδος
– Χορωδία Ι.Ναού Αγίας Τριάδας Νεαπόλεως
– Χορωδία Ν. Κίου Δήμου Άργους – Μυκηνών

 

 

ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ

error: Περιεχόμενο που προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα.