Οι νικητές στο 10ο Open Athlisis Cup Men & Women 2017 (φωτογραφίες)

83 Likes
16 Shares
0 Comments

 

Μετά από 20 ημέρες συνεχούς αγωνιστικής δράσεις στις εγκαταστάσεις του Athlisis Tennis Club ολοκληρώθηκε το “Open Athlisis Cup Men & Women 2017”,  το μεγαλύτερο τουρνουά τένις στην Αργολίδα και ένα από τα μεγαλύτερα Openτουρνουά τένις της Πελοποννήσου με την συμμετοχή 90 αθλητών και αθλητριών.

 

Φτάνοντας στον δέκατο χρόνο λειτουργίας του το Athlisis Tennis Club διοργάνωσε για 10η συνεχή χρονιά το 10ο OpenAthlisis Cup 2017, το οποίο τίμησαν με την συμμετοχή τους τα μέλη του club, αρκετοί φίλοι και φίλες του αθλήματος από διάφορες περιοχές της Πελοποννήσου και με την καθημερινή παρουσία τους πάρα πολλοί λάτρεις του αθλήματος, οι οποίοι παρακολούθησαν αξιόλογο τένις.

 

Επιπλέον αξίζει να αναφέρουμε ότι το συγκεκριμένο τουρνουά αποτελεί το πρώτο χρονικά τουρνουά της σειράς Peloponnesus Tennis Masters Series, μιας σειράς δηλαδή τουρνουά που διοργανώνουν το Athlisis Tennis Club, η ΑΕΚ Τρίπολης και ο Ο.Α. Καλαμάτας. Από τα τρία τουρνουά που διοργανώνουν οι 3 αυτοί όμιλοι θα προκύψουν οι καλύτεροι 8 άνδρες και γυναίκες βάσει βαθμολογίας, οι οποίοι θα κλείσουν την χρονιά με ένα τουρνουά Masters τον Οκτώβριο στις εγκαταστάσεις του Ο.Α. Καλαμάτας.

 

Στο 10ο Open Athlisis Cup Men & Women 2017, λοιπόν, πήραν μέρος λάτρεις του τένις από την ευρύτερη περιοχή της Αργολίδας (Άργος, Ναύπλιο, Ερμιόνη), καθώς και από  την  Σπάρτη, την  Τρίπολη και την Κόρινθο, πραγματοποιήθηκαν αγώνες σε 8 κατηγορίες, όπου είχαμε τους παρακάτω νικητές και νικήτριες:

 

 

ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 14-34: 

1η νικήτρια: ΚΑΝΕΛΛΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

2η νικήτρια: ΚΑΡΑΝΑΓΝΩΣΤΗ ΜΑΡΙΑ

3η νικήτρια: ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΗΛΙΑ

 

 

ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 35+ :

1η νικήτρια: ΚΑΛΟΓΡΗ ΣΑΝΤΥ

2η νικήτρια: ΑΝΤΩΝΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

3η νικήτρια: ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΚΗ

 

 

ΔΙΠΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:

1ες νικήτριες: ΚΑΡΑΝΑΓΝΩΣΤΗ ΜΑΡΙΑ & ΒΟΥΔΟΥΡΗ ΜΙΛΕΝΑ

2ες νικήτριες: ΠΛΑΤΑΝΙΤΗ ΕΛΕΝΗ & ΜΠΑΖΟΥ ΑΝΤΩΛΕΝΑ

 

 

ΜΟΝΑ ΑΝΔΡΩΝ 14-34:

1ος νικητής: ΤΣΙΛΙΜΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

2ος νικητής: ΤΖΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

3ος νικητής: ΚΑΡΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

ΜΟΝΑ ΑΝΔΡΩΝ 35-44: 

1ος νικητής: ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2ος νικητής: ΝΤΑΓΚΙΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3ος νικητής: ΚΟΝΤΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

 

ΜΟΝΑ ΑΝΔΡΩΝ 45+ : 

1ος νικητής: ΝΤΟΥΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2ος νικητής: ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

3ος νικητής: ΛΑΖΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ:

1οι νικητές: ΤΣΙΛΙΜΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ & ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

2οι νικητές: ΤΖΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ & ΣΠΥΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

 

ΜΙΚΤΑ ΔΙΠΛΑ: 

1η νικήτρια ομάδα: ΚΕΦΑΛΑ ΜΑΡΙΑ & ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2η νικήτρια ομάδα: ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΗΛΙΑ & ΚΑΡΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

 

ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ

error: Περιεχόμενο που προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα.